Xbowling Žižkov, Praha 3

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 143

Devítková liga družstev

Základní propozice 

O soutěži

Devítková liga družstev je bowlingová soutěž tříčlenných týmů, pořádaná v bowlingovém centru Xbowling Žižkov, Xbowling Strašnice a Xbowling Duo Prosek.

Základní rozdělení

Základním rozdělením jsou minimálně 3 skupiny. Každá skupina je složena ideálně z 6 družstev. V případě zájmu je možné otevřít další skupinu.

Kalendář

Devítková liga se dělí na kvalifikaci a finále. Kvalifikace má čtyři hrací kola (červen až srpen), a to v různých termínech – každé družstvo si vybere dle svých možností kvalifikační skupinu. V srpnu nebo září se pak odehraje závěrečné finále.

Termíny jednotlivých kvalifikačních skupin – začátek každého hracího dne je v 19:00.

Kvalifikace – hrací dny a systém

Každé družstvo si při přihlášení do Devítkové ligy zvolí skupinu, které se chce zúčastnit (podle vhodných termínů). Každé hrací kolo se odehraje stejným systémem jako ABL, ale Devítkově (každý s každým a pěti bodovým systémem, ženy v soutěži nemají pomocný hdc.). Před zahájením soutěžního kola má družstvo 7 minut na rozehrání. 

Finále – hrací dny a systém

Podle výsledků z kvalifikačních kol budou družstva rozřazena do výkonnostních skupin po 6 až 7 týmech a v jednom hracím dnu odehrají vzájemné finálové zápasy (stejným systémem jako v kvalifikaci). Termíny hracích dní pro jednotlivé finálové skupiny budou oznámeny v průběhu srpna.

Finálová skupina se odehraje podle počtu přihlášených družstev jako finále A Žižkov a finále B Žižkov ze skupin A, B a C.

Z počtu 6 přihlášených družstev v kvalifikaci - ze 3 skupin Žižkov jsou postupy následující:

  • Finálová skupina A: 2 nejlepší družstva ze skupiny A, B, C + 1 družstvo ze třetího místa s vyšším počem bodů (v případě rovnosti bodů, budou rozhodovat zahrané průměry) - koná se 26. 8. 2024
  • Finálová skupina B: zbývající třetí družstva ze skupiny A, B a C + družstva ze čtvrtých míst a dvě družstva z pátého místa s vyšším počtem bodů (v případě rovnosti bodů, budou rozhodovat zahrané průměry) - koná se dne 27. 8. 2024

Termín konání finále

  • Finálová skupina se odehraje dle přihlášených družstev do LDL.

Ceny

Ceny jsou připraveny pro družstva, která postoupí do finálových skupin Žižkov a Prosek.

  • 1. místo: finanční odměna  
  • 2. místo: finanční odměna 
  • 3. místo: finanční odměna 
  • 4. místo: finanční odměna 
  • 5. místo: finanční odměna  
  • 6. místo: finanční odměna 
  • 7. místo: tekutá odměna